AlbanianEnglishFrenchGermanGreekItalianPortugueseRomanianRussianSpanish

Cum mai putem susține construcția bisericii si al centrului comunitar parohial ortodox, de la Fermo ?

Știați că ,prin donațiile pentru lumânări si obiectele de la pangar (icoane ,candele,cărți etc) ajutați la construcția bisericii ?

Dragi credincioși , cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan și prin decizia luată de consiliul parohial , fiecare credincios poate participa după putință la construcția centrului parohial ortodox de la Fermo. Centrul  prin multitudinea de activități: 1.școala parohială care include atelierele de :pictură,olărit , țesut tradițîonal ,de limba română etc.;2. muzeul parohial ;3. biblioteca etc.;4 cantina socială;5.camere sociale; este proiectat pentru toți românii din teritoriul Ferman . Pe lângă  donațiile care pot fi efectuate  prin virament bancar și numerar ,  toți credincioși au posibilitatea să susțină proiectul si prin donațiile pentru lumânări si obiectele de la pangar (icoane ,candele,cărți etc) ,care ,cum știți foarte bine nu au preț ,rămânând ,astfel ,la bunăvoința  fiecărui  credincios de a ajuta la realizarea proiectului .

Dumnezeu să vă binecuvânteze și să vă răsplătească jertfa !
Părintele Bogdan

Social
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •